Select Page

Fritz Binde – V mene zákona

Čo je to za zákon? Je to zákon z vrchu Sínaj s jeho desiatimi neúprosnými prikázaniami, ktoré sú tvrdé ako skala. Sám Boží prst ich vpísal do kamennej tabule. Milý čitateľ, ty sa usmievaš ? Pozri však, ten istý zákon, aj keď nie v hebrejčine, napísal ti nezničiteľne a neodvratne do srdca ten istý Boh.

Čítať ďalej

Podarilo sa mi nájsť šťastie

Nebudem sa podrobne zmieňovať o chybách ktoré som urobila. Stačí povedať, že som bola preťažená a mala som vyprahnutú dušu a môj manžel tiež. Nevedeli sme nájsť šťastie. Obaja sme niesli bremená, ktoré by stačili na potopenie manželstva, keby Boh nebol chcel inak…

Čítať ďalej

Blaise Pascal

Hoci meno Blaise Pascal poznáte snáď najmä v súvislosti s Pascalovým zákonom a jednotkou tlaku, v skutočnosti bol tento geniálny matematik a fyzik hlboko veriacim človekom. Podobne ako aj ďalší známi špičkoví vedci, napríklad Isaac Newton či u nás Matej Bel.

Čítať ďalej

Manželstvo z môjho pohľadu

Prešlo ešte zopár rokov, kým som prijala Ježiša do svojho srdca, znovuzrodila som sa a modlitby sa stali súčasťou môjho života. Všetko to začalo počas štúdia v Bratislave na jednom z internátov. Bývala som na izbe s ďalšími kresťankami, hľadali sme Pána, modlili sme sa za našich spolužiakov a ako sa blížil koniec štúdia postupne častejšie aj za naše budúce zamestnanie a samozrejme špeciálne aj za našich budúcich manželov.

Čítať ďalej

Povzbudenie mení všetko

Všetci sa môžeme stať ľuďmi povzbudenia. Nemusíme byť bohatí. Nemusíme byť geniálni. Nemusíme mať ohromnú charizmu a nemusíme mať ani úplne zvládnuté. Stačí ak sa budeme zaujímať o ľudí a budeme ochotní začať. Nemusíme spraviť nič veľké ani výnimočné. Tie malé veci, ktoré môžeme robiť každý deň, majú potenciál mať omnoho väčší vplyv, ako si vieme predstaviť.

Čítať ďalej

Najlepšie svedectvo môjho života

V jedno sobotné ráno pred pár rokmi som sa prechádzala po Šalianskej pešej zóne spolu so svojou malou dcérkou. Bol nádherný jarný deň, slniečko nás zohrievalo a vzduch krásne voňal po kvitnúcich stromoch. Všetko vyzeralo ideálne, krásne, stretávala som veľa známych, s každým som prehodila zopár slov a úsmevov, ale vo svojom vnútri som prežívala hádam najhoršie obdobie svojho života. Žila som sama so svojou malou dcérou bez manžela, ktorý ma opustil, zostala som na všetko sama. S financiami som bola na nule. Pocit samoty, sklamania a strachu ma sprevádzal každý deň.

Čítať ďalej